Blog o szyciu dekoracyjnych poduszek, przydatnych akcesoriów kuchennych, dziecięcych zabawek oraz innych materiałowych dodatków, jakie można sobie tylko wymyślić.

czwartek, 18 grudnia 2014

Na Święta: śnieznobiałe poduszki i futrzane czapki Św. Mikołaja

Przed Bożym Narodzeniem wszyscy jesteśmy zabiegani. Porządki, kuchnia, choinka, prezenty - właśnie to teraz mamy na głowie.
Dzisiaj pokażę Wam, jakie ozdoby uszyłam na moją choinkę oraz dwie poduszki ze świątecznymi motywami.

Jakiś czas temu kupiłam piękny szalik/tubę. Jak dla mnie był za cienki żeby nosić go zimą, więc od razu pomyślałam, że coś z niego zrobię na choinkę. W tym roku moje drzewko chciałam ubrać trochę po dziecięcemu - chyba takie określenie będzie najlepsze ;) Kolorowe lampki, bombki, dzwoneczki, gwiazdki, śnieżynki, sople, renifery, szyszki, aniołki, ozdoby ze słomy i z filcu, a do tego świeżo uszyte mikołajowe czapki z futerkiem :) 
Trochę tego dużo, ale zależało mi na różnorodności. Miało być wesoło, ciepło i przytulnie. Na klasykę jeszcze kiedyś przyjdzie czas, może gdy synek będzie starszy ;)

Tak wyglądał bałagan w trakcie szycia:


Teraz możecie obejrzeć efekt końcowy:


Poszewki, które uszyłam na te Boże Narodzenie są śnieżnobiałe - zgodnie z prośbą nowej właścicielki. Na jedną naszyta jest gwiazda, a na drugą głowa rogatego jelenia. Biały materiał to drelich, uwierzcie - nadaje się idealnie na poduszki, chociaż najbardziej kojarzy mi się z odzieżą roboczą :P

Zobaczcie jak się prezentują: 

Mam nadzieję, że u Was też już zawitał klimat Bożego Narodzenia :) 

ps.: bardzo żałuję, że nie mam żywej choinki, na pewno wszystko wyglądałoby lepiej. 
Jednak plus jest taki, że mogliśmy ubrać nasze drzewko o wiele wcześniej, niż prawdziwe jodły pojawiły się w sprzedaży ;)


********
Dżasta

1 komentarz:

Zostaw po sobie ślad - komentuj :)